Bölüm 6 – Runtalya

Burada dinle:

Bilgisayarına indir: bölüm 6

Bu bölüm 41 dakika.

Bölümün konusu Runtalya Maratonu ve bu maratonda ilk defa yarış koşacaklara öneriler.

Bu bölümün açılış ve kapanış müziği:
Korpiklaani‘den Korvesta Liha

Bölümde sözü edilen ve referans verilen bazı konular ve bağlantıları:
Runtalya Maratonu
Avrasya Maratonu hakkındaki haber

Bölüm 6 – Runtalya” üzerine 3 yorum

  1. Bir de koşular sırasındaki plastik çöplerden bahsetmek lazım sanırım. Kullanılan bardaklar, plastik şişeler ve bir de bahsettiğiniz gibi Ilgaz bey, çöp poşetleri. Belki o poşetler doğada çözünür olanlarından seçilebilir… Koşucular atılmayan su şişelerinden kullanabilir vesaire. Zira koşu başlangıç/bitiş noktaları ve koşu rotası üzerindeki alanlar fena pislenmiş oluyor… Ne dersiniz?

  2. Gecikmeli bir cevap: katılmamak elde değil. Özellikle şehir maratonları bu anlamda ciddi pislik üretiyor. Aslında bizler üretiyoruz. Çoğu dağ koşusunda çöp atma hassas bir konu, hatta bazı yarışlarda zaman kaybetme cezasından diskalifiye olmaya varan yaptırımlar uygulanıyor çöp atan veya doğal çevreye zarar veren katılımcılara. Ama benim gördüğüm bildiğim yol koşularında sistem uyarıdan ileri gidemiyor. Gene de temizlik bir şekilde sağlanıyor ama olan görevli ve gönüllülere oluyor, o kadar çöp pislik tek tek toplanıyor. Güzel hatırlatma, teşekkür ederiz 🙂

  3. Merhaba, ilk Ankara koşusunda koştum.Şimdi ise Antalya’da yarı maraton koşmayı düşünüyorum.Bu yayınınızı tam benim için yapmışsınız.Ankara’da her sabah belirttiğiniz gibi sabah 7-8 arası koşan birisiyim.Maraton günü yeni alacağım askılı t-şört ve koşu şortunu giymeyi planlıyordum ama dedğiniz gibi önceden bi denemek lazım,ama malumunuz Ankara’nın bu soğuğunda nasıl denerim bilemiyorum tabi:)Konuşmanızı dinlerken çok güldüm çünkü sizin gibi bu yarışa katılan bi abim var,Fatih Nurdağlı,onunla antreman yaparken hep dediğiniz Antalya’daki o turist tezaruhatları,otellerde çalan müziklerden bahsediyor,koşarken insana güç kattığını söylemişti sizin gibi.Hava yağmurlu bile olsa, Ankara’nın hele bu seneki kışında, Antalya’nın çok daha rahat koşulacağını düşünüyorum.Hedefim yarı maratonda 1.30-35 koşmak bir aksilik olmazsa inşallah,belki beraber koşarız yarıya kadar:)Bundan sonra sizi takip edeceğim,yayınlarınıza devam etmenizi dilerim,bilgilerden dolayı da teşekkür ederim,iyi antremanlar:)

Yorum yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s